Sjednocení půjček je v Česku stále častější. Místo několik splátek můžete pak splácet pouze jednu splátku. Rozebereme si podrobněji sjednocení půjček.

Kdo využije sjednocení půjček ?

Sjednocení půjček je vhodné zejména pro lidi, kteří si nabraly hodně spotřebitelských půjček na různé zboží. Výsledkem dnes je, že musí každý měsíc odeslat hned několik měsíčních splátek. Každá půjčka má nejen svoje úroky, ale také další poplatky. Proto by většina lidí platila pouze jednu měsíční splátku. Ušetří jak na úrocích, tak na poplatcích za půjčku. Právě k tomuto slouží sjednocení půjček. Výsledkem pak je, že platíte pouze jednu měsíční splátku a navíc měsíčně odesíláte na splátky výrazně méně než dříve.

Bankovní sjednocení půjček

Pokud chcete sjednotit vaše půjčky do jedné půjčky, tak je nejlepší se obrátit na banky. Ideálně si na internetu srovnete jednotlivé nabídky bank. Dnes už není srovnání a porovnání vůbec žádným problémem. Existují i různé webové srovnávače atd. U banky má sjednocení půjček často podobu americké hypotéky. Jedná se o velkou půjčku, kdy peníze můžete použít na cokoliv. Za americkou hypotéku ručíte vaší nemovitostí. U banky většinou bývá problém pokud máte zápis v registru dlužníků, pak musíte využít nebankovních společností.

Spojení půjček do jedné od nebankovních společností

Sjednocení půjček nabízejí také nebankovní společnosti. To využijí zejména lidé, kteří mají zápis v registru a žádost o sjednocení půjček u bank jim byla zamítnuta právě z důvodu toho zápisu v registru dlužníků. Nebankovní společnosti mají méně výhodné podmínky a je potřeba počítat s minimálně dvojnásobným ročním úrokem než u klasických bank.

Hlavní výhody v bodech

Pojďme si projít hlavní výhody sjednocení půjček v bodech:

  • platíte pouze jednu splátku měsíčně
  • vaše měsíční splátky se sniží
  • ubude vám starostí se správnou úvěrů a půjček
  • splácení je možné roztáhnout do delšího časového období
  • neplatíte několik poplatků za vedení úvěrového účtu