Konsolidace splátek slouží ke sjednocení několika menších půjček či úvěrů do jedné velké půjčky. Rozebereme si podrobněji konsolidace splátek. Lidé využívají konsolidace stále častěji.

Co je to konsolidace splátek ?

Konsolidace splátek je název pro konsolidace malých spotřebitelských úvěrů a půjček. Tyto malé spotřebitelské půjčky a úvěry se zkonsolidují do jedné velké půjčky. U každého úvěru platíte různé poplatky a úroky, takže když budete splácet pouze jednu půjčku, tak můžete ušetřit docela hodně peňez. Ušetříte si také starosti s odesíláním splátek na jednotlivé spotřebitelské půjčky.

Vyplatí se zkonsolidavat půjčky ?

Zkonsolidovat půjčky se vyplatí zejména lidem, kteří mají hodně spotřebitelských úvěrů, půjček, kreditních karet a kontokorentů. Pro tento typ lidí jsou konsolidace splátek přímo stvořeny. Tito lidé pak mohou každý měsíc ušetřit výraznou částku. Ale záleží na výběru konkrétní společnosti.

Kdo vám poskytne konsolidace splátek ?

Konsolidace splátek vám mohou poskytnout banky. Banky nabízí docela slušné podmínky. Pokud se jedná o nižší sumu, tak není ani potřeba ručení nemovitostí. U větších částek je však u banky nutné ručení nemovitostí. To pak vlatně funguje jako klasická americká hypotéka. To je velká neúčelová půjčky, kdy peníze z této půjčky můžete použít na cokoliv. Konsolidace nabízejí i nebankovní společnosti, ale tam nebývají zdaleka tak výhodné podmínky jako u klasických bank.

Zkonsolidování splátek: hlavní výhody

Konsolidace splátek má pro většinu lidí tyto hlavní výhody:

  • pouze 1x měsíční splátka
  • nižší náklady na měšíční splátku
  • méně starostí se splátkami
  • je možné splácení protáhnout na delší časový úsek, tím se sniží i měsíční splátka
  • můžete si vyjednat nové podmínky a podepsat novou smlouvu (smlouva se musí vždy pořádně přečíst !).