Konsolidace půjček bez ručení je konsolidace půjček u které není vyžadováno ručení nemovitostí. Rozebereme si podrobněji konsolidace půjček bez ručení nemovitostí.

Co je to konsolidace půjček ?

Nejprve si řekneme co to vlastně ta konsolidace půjček je. V dnešní době má mnoho lidí spoustu malých spotřebitelských půjček a úvěrů. Často se také jedná o různé kreditní karty. Konsolidace půjček spočívá v tom, že tyto půjčky se zaplatí pomocí jedné velké půjčky. Vy pak budete splácet pouze jednu velkou splátku. Budete mít tedy pouze jednu měsíční splátku. Ušetříte a navíc se vám uleví, protože nebudete muset odesílat a kontrolovat hned několik plateb.

Konsolidace půjček bez ručení nemovitostí

Konsolidace půjček bez ručení je u lidí oblíbená hlavně z toho důvodu, že u této konsolidace nemusíte ručit vaší nemovitostí (byt či rodinný dům). Je však třeba pak počítat s tím, že budete mít vyšší úroky než kdyby jste byly ochotni ručit nemovitostí, jako u klasické americké hypotéky. Někteří lidé nechtějí ručit svým domem a tak si berou raději konsolidce půjček bez ručení vlastní nemovitostí.

Bankovní i nebankovní konsolidace půjček bez ručení

Konsolidace půjček bez ručení poskytují jak banky tak nebankovní společnosti. Já bych doporučil se prvně obráti raději na banky. Banky nabízejí na Českém trhu vždy lepší podmínky. Nebankovní společnosti se zaměřují na více problémové klienty a podmínky u jejich půjček jsou o hodně horší. První volbou by tedy měly být vždy banky, až poté by měly následovat nebankovní společnosti.

Výše měsíční splátky

Před tím, než začněte konsolidace vůbec vyřizovat, by jste si měly spočítat jak velkou měsíční splátku si můžete dovolit pravidelně každý měsíc splácet. Ideální je udělat si finanční plán. Stačí sepsta na papír vaše měsíční příjmy a vaše měsíční výdaje.